اگر تنها از برند لپ تاپ خود آگاهی دارید و نه از سایر موارد و مشخصات آن، این مطلب برای شماست. اطلاع داشتن از مدل لپ تاپ در برخی مواقع بسیار کاربردی و لازم است. در ادامه به علل اطلاع از مدل دقیق لپ تاپ و همچنین روش های پیدا کردن مدل و مشخصات دقیق لپ تاپ می پردازیم.

آموزش روش های پیدا کردن مدل و مشخصات دقیق لپ تاپ

چرا باید مدل لپ تاپ را بدانید؟

تنها اطلاع داشتن از برند لپ تاپ مهم نیست، بلکه اطلاع داشتن از مدل لپ تاپ و همچنین مشخصات آن نیز در برخی موارد بسیار ضروری و لازم است. برای مثال اگر لپ تاپ شما با یک مشکل و یا آسیب نرم افزاری مواجه شود و شما مجبور شوید باری دیگر درایورهای لپ تاپ را نصب کنید، بایستی مدل لپ تاپ خود را بدانید.
البته شناخت مدل لپ تاپ تنها برای نصب درایورها نیست. برای رفع برخی از آسیب های نرم افزاری و یا سخت افزاری و همچنین تعویض باتری نیز لازم است که از مدل دقیق لپ تاپ خود اطلاع داشته باشید. افزون بر این، با اطلاع از مدل لپ تاپ می توانید بسیاری از امکانات و مشخصات لپ تاپ خود را بشناسید.

روش های پیدا کردن مدل لپ تاپ

امروزه اغلب کسانی که با لپ تاپ کار می کنند از مدل لپ تاپ خود اطلاع دارند. اما با این حال کم نیستند کسانی که از لپ تاپ خود تنها با نام برند آن آشنایی دارند. در اینجا، به برخی روش ها جهت اطلاع پیدا کردن از مدل لپ تاپ اشاره می کنیم:

۱- استفاده از برچسب پشت لپ تاپ

تمامی لپ تاپ ها در پشت خود از برچسبی برخوردارند که مدل و برخی شناسه های ضروری بر روی آن حک شده اند. در واقع، برچسب پشت لپ تاپ فقط مدل و شناسه ها را معرفی می کند و نه مشخصات دقیق لپ تاپ را. برای تشخیص مشخصات دقیق لپ تاپ از روش های شماره ی ۲ و ۳ استفاده کنید.

۲- برنامه ی DXDiag

این برنامه یکی از بهترین برنامه ها جهت اطلاع از مشخصات دقیق لپ تاپ است. برای استفاده از آن، مراحل زیر را طی کنید:
A) کلیدهای win و R را همزمان فشار دهید.
B) در پنجره ی نمایش داده شده، عبارت DXDiag را وارد کنید.
C) در پنجره ای که نمایش داده می شود، می توانید تمامی مشخصات مربوط به لپ تاپ خود را مشاهده کنید.

۳- برنامه ی System Information

با استفاده از این برنامه نیز می توانید مشخصات دقیق لپ تاپ خود را مشاهده کنید. برای استفاده از این برنامه از منوی Start، در بخش Accessories به پوشه ی System Tools بروید. در آنجا می توانید مشخصات دقیق لپ تاپ خود را مشاهده کنید.

و…

اگرچه دیگه الان ( توسال ۲۰۱۳ ) خیلیا موقع خرید مدل لپ تاپ رو از فروشنده می پرسن و تو ذهنشون حفظ می کنن اما خود من بارها و بارها واسم پیش اومده از طرف پرسیدم آقا یا خانم فلانی مدل لپ تاپ تون چیه گفته مثلا : « ایسوسه دیگه » بعد من دوباره پرسیدم این نام برندشه نام مدلش چیه ؟ بزا طرف با چشمای کاملا باز و متحیر گفته : « ینی چی مدلش چیه ؟! خوب ایسوسه دیگه » !!! برای تشخیص مدل لپ تاپ چنتا راه وجود داره که خدمت تون عرض می کنم ولی ای کسانی که نمی دونید مدل لپ تاپ تون چیه ! جون مادرتون ! شما رو به روح رفتگانت تون همین الان با استفاده از یکی از این روش های زیر مدل لپ تاپ تون رو پیدا کنید و به خاطر بسپرید !

نام برند لپ تاپ

مدل لپ تاپ

شناسه کمیسیون ارتباطات فدرال یا FCC ID

شناسه کارخانه یا Factory ID

خوب دوستان گرامی شما میتوانید در این آموزش به راحتی تمام مشخصات لب تاپ خود را بدانید تا هنگام خرید هیچ گونه مشکلی نداشته باشید واگر کسی از شما خواست که مشخصات سیستم خود را بگویید در جواب نمی دونم را نداشته باشید امیدوارم مفید باشد                 =======estoksara.com=======